Recenzje książkowe, odcinek 74 (35/2012)

W tym tygodniu dwie, bardzo zróżnicowane propozycje. Zapraszamy Was do recenzji UT Jacka Ostrowskiego oraz Goliata, trzeciego tomu młodzieżowego steampunku.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zapraszamy!

Tytuł książki: UT

 • Autor -> Jacek Ostrowski
 • Kategoria -> kryminał (?)
 • Krótki opis -> do niewielkiego, podupadającego hoteliku w pewnej włoskiej miejscowości przybywa tajemniczy Raul Gomes i proponuje młodej właścicielce interes życia. Za ogromne pieniądze wynajmuje lokal – cały! – na dwa tygodnie. Pod pewnymi wszak warunkami. Dziewczyna się godzi, ale realizacja umowy okazuje się cokolwiek trudna, jako że „goście” sprowadzeni przez Raula to prawdziwi dziwacy. Co więcej, każdy z nich zdaje się mieć coś poważnego na sumieniu…
 • Werdykt recenzencki -> nie jest łatwo wkręcić się w tą powieść, ale jak już rzecz się uda, to „UT” daje czadu. Niezła, niebanalna literatura, stylistycznie nieprzezroczysta, z niewielkim twistem fabularnym. Dobra lektura.
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ  / dodatkowo FRAGMENT KSIĄŻKI

Tytuł książki: Lewiatan # 3 – Goliat

 • Autor -> Scott Westerfeld
 • Kategoria -> science fiction / steampunk / powieść młodzieżowa
 • Krótki opis -> Lewiatan, po sukcesie misji w Konstantynopolu, udaje się w stronę wysp japońskich, po drodze zgarniając jeszcze szalonego naukowca, Teslę we własnej, zwariowanej osobie. Co ciekawe, Tesla twierdzi, że jest w stanie zakończyć nakręcającą się Wielką Wojnę. Narzędzie do tego znajduje się bezpieczne w neutralnych jeszcze Stanach Zjednoczonych. Derryn, Alek i załoga Lewiatana ruszają w drogę.
 • Werdykt recenzencki -> „Goliat” to podsumowanie trylogii, która zasługuje na wspomnienie jako zaskakująco udany, lekki steampunk dla młodzieży. Jest to zarazem ciekawa reinterpretacja tematu pierwszej wojny światowej, mocno „zalternatyzowana” i jako taka ciesząca również bardziej doświadczonych czytelników. Interesująca ciekawostka, acz bez wielkich zadziorków fabularnych, raczej prosta i łatwo wchodząca do głowy.
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ

Reklamy

5 thoughts on “Recenzje książkowe, odcinek 74 (35/2012)

 1. „UT” zapowiada się nieźle z Waszej recenzji. Tylko czas zbierać, kraść i podbierać, aby mieć kiedy czytać;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s