Ubaw w Rosji, ubaw w Europie.

Rosja i Zachód znowu idą na czołówkę i nikt nie wie co z tego ostatecznie się urodzi. Wojna? Handlowa już trwa niemal w najlepsze. W międzyczasie dzieją się rzeczy dziwne. Najdziwniejszą z najdziwniejszych jest zgoda Niemiec i Francji na obłożenie embargiem Rosji. Niewiele niżej oceniamy zdolność Rosjan do śmiania się z całej tej dziwnej sytuacji. Surfując po necie natknęliśmy się na taki dowcip, podobno produkcji rosyjskiej:

Prezydent Putin uznał za konieczne pokazać, że on również jest zachodnim przywódcą państwa i nałożył sankcje na Rosję.

Śmieszy w Rosji, która niemal z dnia na dzień cofnęła się o dwadzieścia lat wstecz, ponownie stając się samowystarczalną pustynią.

Polacy się cieszą, bo więcej jabłek zostanie dla nich. I to chyba konkluduje naszą narodową politykę przetrwania kuriozalnego konfliktu. Przynajmniej jedzenia nam nie braknie…

Czesi stukają się w swoje czeskie głowy kalkulując już gdzie i jak zarobić na dziwnej skłonności potężnych państw do okładania się po głowach zamiast siedzenia w knajpach i picia piwa. Czeskiego, najlepiej. Choć akurat w Czechach najlepiej smakuje słowackie.

Bułgaria i Chorwacja mają zaś szanse stać się na powrót ekonomicznymi rajami dla turystów, którzy w ramach bonusu nie będą słyszeli języka rosyjskiego. Dodajmy, że popularniejszego niż polski.

Czyli… chyba się dobrze dzieje. Tylko jak długo?

Reklamy

4 thoughts on “Ubaw w Rosji, ubaw w Europie.

 1. Z tego wszystkiego wyniknie coś nowego, jak zawsze, gdy wielcy ścierają się ponad naszymi głowami. Musimy nieźle kombinować, by w tym wszystkim się odnaleźć.

   • Dokładnie jest tak jak piszesz.

    Czyżby w stulecie wybuchu Wielkiej Wojny zwanej I Wojną Światową Historia miała rozpędzić te swoje wieczne Żarna i znów coś zemleć? Przepraszam za te wielkie litery wszędzie:)

    • aż się prosi o wielkie literki… ;-). Mam jednak nadzieję, że pełna rocznica minie bez dodatkowych atrakcji. Czy też Atrakcji 😉

     swoją drogą, mocno niedopieszczona historia 1WŚ w tym roku. Zbyt dużo się chyba dzieje…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s