Recenzje książkowe, odcinek 82 (43/2012)

Dzisiaj mamy dla Was jedną sztukę recenzji audiobooka Za wszystko trzeba płacić oraz jedną sztukę recenzji powieści młodzieżowej spod znaku Pendragona, a mianowicie Panowanie kruka.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zapraszamy!

Tytuł książki: Za wszystko trzeba płacić [Audiobook]

 • Autor -> Aleksandra Marinina
 • Kategoria -> powieść kryminalna, powieść rosyjska, audiobook
 • Krótki opis -> rzadko zdarzają się nam audiobooki do recenzji. Prawdę mówiąc, średnio za nimi przepadamy. Czemu? Audiobook to kilkanaście godzin słuchania. Lektura książki: pięć, czasami dziesięć. Aby słuchać audiobooki trzeba mieć cierpliwość. Tym razem się zebraliśmy w sobie i oto efekty. O fabule pisać w skrócie nie będziemy, bo nie podlega ona skracaniu. Jest raczej… skomplikowana ;-). Szczegóły w recenzji.
 • Werdykt recenzencki -> chwalenie czegokolwiek made in Russia teraz, w niekończącej się Epoce Smoleńskiej, jest  cokolwiek ryzykowne. Tylko czekać aż zaczną po miastach i wsiach chadzać ochotnicze trójki i wlepiać mandaty (lub uderzenia pały) za równie nieprawomyślną działalność. Ale, póki co: chwalimy. Fajne to jest. Zarówno na poziomie fabularnym, jak i audialnym. Roch Siemianowski miał dobry dzień. Może nawet tydzień.
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ  oraz fragment audiobooka na Gildii -> TUTAJ

Tytuł książki: Pendragon # 9 – Panowanie kruka

 • Autor -> D.J. MacHale
 • Kategoria -> fantastyka, literatura młodzieżowa, literatura amerykańska
 • Krótki opis -> wojna o Hallę trwa. Zgodnie z dobrze już opracowanym przez autora schematem dobrzy, czyli Pendragon i radosna spółka Wędrowców, przegrywają. Ostatnio raczej intensywniej niż do tej pory. Sam Bobby jest przyblokowany w jednej ze stref i jego wpływ na wydarzenia może być mniejszy niż do tej pory. A SaintDane szykuje się właśnie do zadania ostatecznego ciosu!
 • Werdykt recenzencki -> co się wlecze to nie uciecze. Dziewięć tomów to dość aby opisać każdą fabułę, autorowi jednak się rzecz jeszcze nie udała, stąd czekamy na odsłonę numer dziesięć. Panowanie kruka to być może jedna z lepszych powieści w cyklu, ale zamiast ją chwalić, wolę się zastanowić po czemu czytałem poprzednich osiem, spośród których przynajmniej połowa była tak nudna, że do dziś mam wyrzuty sumienia… Ale, ale… gwoli recenzenckiej obowiązkowości: Panowanie kruka jest całkiem niezłe i nawet wciągające.
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ

Reklamy

6 thoughts on “Recenzje książkowe, odcinek 82 (43/2012)

 1. A ja lubię rosyjskie kryminały. Nie wiem jak ten, ale często mają pewne elementy humoru.

 2. Świetnie napisany ten Wasz werdykt recenzencki audiobooka;-) Właśnie dla takich tekstów czyta się Onibe!:-) PozdrawiaM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s