Recenzje książkowe, odcinek 66 (27/2012)

Dzisiaj w recenzenckim menu dwie pozycje. Zapraszamy Was do lektury recenzji Bólów fantomowych Thomasa Engera oraz Polowania Briana Haiga.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Więcej szczegółów, jako zwykle, poniżej:

Tytuł książki: Bóle fantomowe

 • Autor -> Thomas Enger
 • Kategoria -> thriller / kryminał
 • Krótki opis -> ciąg dalszy przygód norweskiego reportera, Henninga Juula (ależ nazwisko, prawda?). Juul wpada na trop wskazówki, która może mu pomóc znaleźć sprawców pożaru jego domu, a tym samym ludzi, którzy stoją za śmiercią jego syna i poparzeniami twarzy Henninga. Rzecz w tym, że aby położyć łapę na tej wiedzy, musi najpierw pomóc wydostać się z więzienia pewnemu egzekutorowi długów. Rozpoczyna śledztwo…
 • Werdykt recenzencki -> dobre, nawet bardzo dobre. Enger zasługuje na cztery gwiazdki przy nazwisku. W zasadzie zgadzamy się, że piąta jest kwestią czasu.
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ

Tytuł książki: Polowanie

 • Autor -> Brian Haig
 • Kategoria -> thriller
 • Krótki opis -> historia Aleksa Koniewicza, rosyjskiego biznesmena, który zaraz po upadku ZSRR stworzył potężne imperium finansowe. Niestety, Aleks miał niewłaściwy pomysł i wspomógł Borysa Jelcyna, co bardzo, ale to bardzo nie przypadło do gustu twardogłowym wielbicielom ancien regime. Wkrótce, na Aleksa zostaje zastawiona pułapka. KGB, mafia i ktoś z otoczenia samego Jelcyna, postanawiają pozbawić go majątku i zniszczyć. Czy się im uda? A czy KGB coś się nie udało?
 • Werdykt recenzencki -> niezły thriller, utrzymany w klimacie dawnych, zimnowojennych powieści sensacyjnych. Czyta się go powoli, z niewiadomych względów nie sposób przebrnąć przez książkę Haiga na jednym oddechu – być może z racji wielu wątków i kilku wierzchołków sinusoidy dramaturgicznej – ale jak już się czyta, to jest dobrze 😉
 • Nasza recenzja książki -> TUTAJ

Reklamy

6 thoughts on “Recenzje książkowe, odcinek 66 (27/2012)

 1. Pierwsza książka wydaje się (z mojego punktu widzenia) interesująca. A nazwisko bohatera – ależ, ależ xDD
  Cztery gwiazdki – ile jest maksymalnie? xD

  • Bóle fantomowe to lepsza z tych dwóch pozycji, a Enger to w ogóle jeden z lepszych twórców thrillerów z jakim się zetknęliśmy ostatnimi czasy. Lepszy, bo nie banalny.

   Max 5 gwiazdek, ale Iza rezerwuje sobie prawo do zmiany systemu bez powiadomienia i bez przyczyny ;-D

 2. Nie czytałam jeszcze Thomasa Engera, a wygląda na to, że chyba do niego zajrzę, bo zaintrygowały mnie „Bóle fantomowe”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s