Recenzje książkowe, odcinek 63 (24/2012)

Lenistwo, upały, lenistwo, rozwój wydarzeń na Euro i jeszcze lenistwo – tak wygląda katalog (skrócony) przyczyn, dla których dzisiaj… tylko jedna recenzja. Chciałoby się napisać: wreszcie odrobina normalności ;-).

Tymczasem zapraszamy do lektury recenzji powieści Patricka Robinsona Na śmierć i życie.

Więcej szczegółów poniżej:

Tytuł książki: Na śmierć i życie

  • Autor -> Patrick Robinson
  • Kategoria -> thriller militarny / thriller polityczny
  • Krótki opis -> ciąg dalszy zmagań superterrorysty Raszuda i superantyterrorysty admirała Morgana (uff… jakże dziwnie to brzmi). Scenariusz jest prosty, acz dynamiczny. Na rozgrzewkę nieudany atak bombowy na port lotniczy w USA i równie nieudane parkowanie samolotu pasażerskiego w kopule Kapitolu. Następnie, takoż bez sukcesu, dostarczona przez Mossad bomba eksplodująca w domu Raszuda. Zemsta za zemstę, czyli walka do samego końca.
  • Werdykt recenzencki -> wbrew oczekiwaniom (chyba do Robinsona jestem nieco negatywnie nastawiony) rzecz niezła. Kto lubi thrillery militarne i polityczne ten doceni, zwłaszcza że Robinson zaskakuje polifonicznością narracji i ambitnym rozłożeniem fabuły na kilka sprytnie splecionych wątków. Z jednej strony klasyk gatunku, z drugiej ponadprzeciętny przedstawiciel owego gatunku.
  • Nasza recenzja książki -> TUTAJ

Reklamy

2 thoughts on “Recenzje książkowe, odcinek 63 (24/2012)

  1. Jak na lenistwo to i jedna recenzja nie jest zła! Niestety thriller militarny to nie moja bajka więc po niego nie sięgnę, aczkolwiek końcówka Waszej recenzji „Napisany jest na tyle uniwersalnie, że przypadnie do gustu także tym czytelnikom, którzy ku tematom wojskowym nie ciążą, ale którzy mają w zwyczaju szukać sensownej akcji i niekoślawej intrygi” sugeruje, że być może mogłabym po ten tytuł sięgnąć. PozdrawiaM

    • aczkolwiek tematycznie nadal pozostajemy w strefie robienia sobie krzywdy, a więc militaria na miejscu pierwszym ;-). Co prawda nie jest to już typowo męska lektura.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s