Recenzje książkowe, odcinek 45 (6/2012)

Luty pojawił się na scenie w towarzystwie trzaskającego mrozu. Brakuje co prawda zasp śnieżnych po pas, ale i tak jest to pogoda sprzyjająca czytaniu. Nic tylko usiąść przy kominku i zapomnieć się w lekturze. Jeśli nie wiecie co wybrać do czytania, to mamy dla Was kilka propozycji, w formie cotygodniowej spowiedzi z recenzji. Co tym razem? Dzisiaj zapraszamy do lektury recenzji Bohaterowie umierają oraz Letargu.

Do dzieła!

Tytuł książki: Bohaterowie umierają

  • Autor -> Matthew Woodring Stover
  • Kategoria -> science fiction / fantasy
  • Krótki opis -> interesujący crossover fantasy i sci-fi. Fabuła rozwleczona na dwa światy, „nasz” technologiczny i równoległy magiczny. Sporo interesujących pomysłów, fajnie naszkicowane postaci, dużo akcji i… coś, co można określić mianem klasycznej fabuły. Bohater, Harri, jest Aktorem z Ziemi, który w Nadświecie wciela się w postać zabójcy na zlecenie – Caine’a. Tym razem trafia tam w swojej ostatniej i najtrudniejszej misji: musi uratować żonę a przy okazji pokonać cesarza, któremu umyśliło się zostać bogiem…
  • Werdykt recenzencki -> wielka kobyła, ale czyta się wyśmienicie. Dla fanów fabularnego fantasy rzecz nie do przeoczenia.
  • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Tytuł książki: Letarg

  • Autor -> Thomas Enger
  • Kategoria -> kryminał
  • Krótki opis -> Henning Juul (czy jego nazwisko wymawia się Żul? Potrafi ktoś podpowiedzieć?) jest dziennikarzem, ale dobrze radzi sobie ze sprawami kryminalnymi. Takimi jak bieżąca, poświęcona ukamienowanej dziewczynie. Na domiar złego ma kupę kłopotów natury osobistej, by wspomnieć tylko ten jeden: jego partnerem zostaje nowy facet byłej żony. I od razu głowa boli…
  • Werdykt recenzencki -> debiut Engera i trzeba to przyznać: debiut naprawdę wysokich lotów. Jeśli ten pan tak zaczyna, to aż strach pomyśleć gdzie skończy. Póki co jednak mogę polecić lekturę tej książki i oczekiwać kolejnych literackich starań Thomasa Engera.
  • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Reklamy

2 thoughts on “Recenzje książkowe, odcinek 45 (6/2012)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s