Recenzje książkowe, odcinek 40 – pierwszy i ostatni zarazem

No i się doczekaliśmy. Nowy Rok kopnął w… szacunek Stary Rok. Jak zwykle było z tym sporo zamieszania, a ledwo przyzwyczaimy się do pisania cyfry 2 zamiast 1 w dacie, to już cały cykl powtórzyć trzeba będzie… Ale, nie wybiegajmy myślą do przodu. Mamy 2012-ty, cieszmy się 2012-tym. Howgh 😉

Dzisiaj wpis typu 2 in 1. Oto bowiem, prezentujemy ostatnią paczkę recenzji z roku 2011, a zarazem… publikujemy pierwszy wpis z roku 2012. Koło się zamyka, wąż połyka swój ogon i takie tam.

Mniejsza o kwestie datowe, pora na czytadełka. Dzisiaj skromnie (pewnie i tak jeszcze śpicie, a jeśli nie, to zapewne zmagacie się z bólem głowy…). Zapraszamy do lektury recenzji książek: Behemot Scotta Westerfelda oraz Polska od roku 1944 pod redakcją Witolda Sienkiewicza.

Tytuł książki: Behemot (cykl „Lewiatan”, tom 2)

  • Autor -> Scott Westerfeld
  • Kategoria -> steam-punk plus bio-punk (?)
  • Krótki opis -> misja Lewiatana trwa – wielki, latający stwór leci do Konstantynopola, gdzie jego załoga ma zrealizować tajną misję, od której mogą zależeć losy wojny. Nie będzie zapewne niespodzianką jeśli zdradzę, że o losach konfliktu nie zdecyduje oficjalny przedstawiciel Admiralicji i Rządu, ale… dwoje młodych przyjaciół, z których jeden jest przebraną za chłopca dziewczyną, drugi zaś austriackim następcą tronu…
  • Werdykt recenzencki -> dobrze się to czyta: mimo gatunkowego miszmaszu, rzecz wchodzi do głowy niemal sama
  • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Tytuł książki: Polska od roku 1944. Najnowsza historia

  • Autor -> Witold Sienkiewicz (red)
  • Kategoria -> historia / atlas historyczny
  • Krótki opis -> publikacja opisująca minione półwiecze polskiej polityki. Bardzo szeroka pod względem treści: od gospodarki, przez sprawy narodowościowe i religijne, po politykę i wojskowość. All in one, a wszystko bardzo mocno udekorowane wykresami, mapami i zdjęciami (których, summa summarum, jest więcej niż tekstu)
  • Werdykt recenzencki -> multum danych, nieco mniej wniosków i autorskich analiz, ale tę pozycję powinni docenić (a nawet przecenić) młodzi odbiorcy. Jeśli chodzisz do gimnazjum lub liceum to zapewne jest to coś dla Ciebie. Profesjonaliści mogą być rozczarowani.
  • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Reklamy

One thought on “Recenzje książkowe, odcinek 40 – pierwszy i ostatni zarazem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s