Oko w oko z muchą [makro]

Dzisiaj rezultat bliskiego spotkania ze ścierwicą (Sarcophaga carnaria lub szerzej:  ‘Sarcophaga sp.’ – do tej wersji przechylamy się po sugestii Chwastowiska).

Staraliśmy się podejść do bestii jak najbliżej, wszystkie kadry przedstawiają stosunkowo duże wycinki oryginalnych zdjęć – dzięki Ci Rajnoxie! Mucha zgodziła się pozować ale pogoda postanowiła nie współpracować. Było wietrznie i słońce stało wysoko na niebie, stąd efekty naszych starań trochę szwankują pod względem jakości, ale uznaliśmy, że warto spojrzeć tej bestii w oczy. W pełen milion oczek 😉

Na początek zdjęcie łagodniejsze… ;-D

A teraz mocniejsze close-upy…

Czyż nie jest niezwykła? 😉

Reklamy

16 thoughts on “Oko w oko z muchą [makro]

  1. A tam niezwykła. Jak o czwartej nad ranem uprze się, żeby połazić po mojej głowie to nie jest wtedy niezwykła, jest upierdliwa. 😉

  2. Fajne oczyska. 🙂
    Co do oznaczenia, pierwsza faktycznie wygląda na ścierwicę (ale niekoniecznie musi to być S.carnaria, to tylko jeden z wielu trudnych do odróżnienia gatunków, więc napisałabym ‚Sarcophaga sp.’). Natomiast na kolejnych zdjęciach jest zupełnie inna mucha i nawet z innej rodziny. Stawiałabym na muchowatą, ale nie przysięgnę. Hmm, ma dziwnie malutkie czułki.

    • hmm… dziwne, ale możliwe. Zdjęcia były przerabiane kilka/kilkanaście dni po sesji. Są to fotografie kolejne, wykonane jedna po drugiej więc uznaliśmy że jest to ten sam owad. Ciekawa sprawa, musimy jeszcze to przeanalizować. Aha, mamy ją jeszcze na filmie, jak rusza żuwaczkami czy jak to się nazywa… niezły kosmos, może wrzucimy później ;-). Dzięki za sugestię systematyczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s